Αναζήτηση

Εορτολόγιο

Δημοσκόπηση

Πως σας φαίνεται η νέας μας ιστοσελίδα;

Αρχική
2η έκθεση Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών
Συντάχθηκε απο τον/την K. Karagianni
Τρίτη, 12 Απρίλιος 2016 18:01

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το Γυμνάσιο και το Γενικό Λύκειο Πλωμαρίου συμμετείχαν στη 2η έκθεση Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 2 Απριλίου 2016 στην Μυτιλήνη. Οι μαθητές μας παρουσίασαν σκηνές από το θεατρικό έργο του Bertolt Brecht ΄΄Η ζωή του Γαλιλαίου΄΄ και έργα τους στον τομέα της τεχνολογίας και βιολογίας, με πολύ μεγάλη επιτυχία. Οι διευθυντές και οι σύλλογοι καθηγητών των δυο σχολείων συγχαίρουν τους 42 μαθητές και μαθήτριες και τους υπεύθυνους καθηγητές Βαξεβανέλλη Σπύρο, Γεωργοπούλου Μαρία και Δούμα Κατερίνα, για την προσπάθειά τους στην προετοιμασία και παρουσίαση των έργων στην έκθεση. Επίσης, ευχαριστούμε θερμά τους γονείς που μετέφεραν τους μαθητές και παρακολούθησαν την εκδήλωση. Καλή συνέχεια.

Οι Σύλλογοι καθηγητών Γυμνασίου και ΓΕΛ Πλωμαρίου

Οι Διευθυντές