Αρχική Μαθητές Πανελλήνιες Εξετάσεις Συγχαρητήρια στους μαθητές του Λυκείου Πλωμαρίου για τις Πανελλαδικές 2011
Συγχαρητήρια στους μαθητές του Λυκείου Πλωμαρίου για τις Πανελλαδικές 2011
Πέμπτη, 23 Ιούνιος 2011 16:30

Ο Διευθυντής και οι διδάσκοντες καθηγητές του Γενικού Λυκείου Πλωμαρίου εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες της Τρίτης (Γ΄) τάξης για την υψηλή επίδοση τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του σχολικού έτους 2010-2011, καθώς ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις επιπέδου των εξεταζόμενων μαθημάτων με θετικότατα αποτελέσματα στη βαθμολογία τους.

Συγκεκριμένα, βάσει των στοιχείων επιτυχίας ανά σχολείο, το Γενικό Λύκειο Πλωμαρίου συγκέντρωσε το μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας μαθητών που έγραψαν πάνω από τη βάση για το Ν. Λέσβου, με ποσοστό 92,86% (13 στους 14).

Το παρακάτω γράφημα, παρουσιάζει το γενικό βαθμό πρόσβασης των μαθητών του Γενικού Λυκείου Πλωμαρίου για τα σχολικά έτη 2009-2010 και 2010-2011. Παρατηρείται μια αύξηση του ποσοστού των μαθητών που συγκεντρώνουν γενικό βαθμό πρόσβασης πάνω από 15.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές, καλές σπουδές, επιτυχημένη σταδιοδρομία και ευτυχία στη ζωή τους.